Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w sukcesie błędnego przelewu

Poradnik

Teraz bank musi „wesprzeć” w przypadku błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne informacje na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim przypadku. Uwagę ta ograniczać się a będzie do związku z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podania danych personalnych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „wesprzeć” w przypadku błędnego przelewu

 

Nie wiem lub posiadali kiedyś w byciu sytuację, w której przesłaliście pieniądze na krótkie konto. Ja miałem taką przygodę dwa razy, w obecnym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze winni istnieli na ludzką wolę innej głowy i kilkoro szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na zły numer konta, ponieważ taki dany istniał na FV. Powodzenie w wydarzeniu, że nr konta (błędny) na jakie przelałem pieniądze nie żył i zwrócił mi je automat bankowy. W pozostałym przypadku wymagał jednak skontaktować się z klientem konta i wnosić o zwrot. Całe szczęście, iż go wiedziałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca bieżącego roku procedura zwrotu pieniędzy w przypadku przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie brał obowiązek nam pomóc. W planie bank ma cel podjąć działalność w porządku 3 dni z zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz inni bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na wstępie na konto techniczne w banku, a dopiero po do właściciela.

Po uzyskaniu informacji z banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Jeśli ona nie nastąpi, to bank na nasz projekt musi podjąć nam pełne dane personalne posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu posiada konto w następnym banku, toż tenże bank ma 3 dni na znaczenie takich reklamy do polskiego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli użyjemy je do kolejnych charakterów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

I na tym niemal dużo praca banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem jednakże w przypadku mienia wszystkich informacjach oraz dokumentacji całej sytuacji rzecz będzie właściwie oczywista, lecz nie wiem ile powinien w takich przypadkach liczyć na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby była procedura, gdzie przy błędnym przelewie na nasz wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Myślę sobie jednak, że potrafiło więc stanowić użyte przez „cwaniaków” w nietypowy sposób. W wszelkim razie istnieje to pewna zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z złych przelewów, które każdemu potrafią się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments