Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Kołobrzeg

Zachodniopomorskie

Jeszcze więcej kobiet czerpie z środków z obszaru stomatologii estetycznej, by cieszyć się atrakcyjnym widokiem naszych zębów. Jednak albo są one miłe dla niemowlęta? Warto zaznajomić się z niezwykle rozpowszechnionymi zabiegami i stwierdzić albo są one polecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej ostatecznym priorytetem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej określa się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten pracuje się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany wynik jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (często na zima). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może dać nierównomierne lub nadmierne wybielenie również prawdopodobnie stanowić przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykorzystaniem określonych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, jednak potrafi stanowić stosowane wyłącznie u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie poleca się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w chce oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu innego typu osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów i nowych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić przedmiotu spośród tego standardu osadami. Sam brak jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do pisania piaskowania u niemowlęta jest jeden jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z kolei liczy na ścieraniu kamień nazębnego koncentrującego się w końcu szyjek zębowych – z powierzchni korony (najczęściej stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w zasadzie nie ma przeciwwskazań do sprawiania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, toż bogata go dokonać plus będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to wysoka płytka kompozytowa lub wykonana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę bezpieczną i ochronną. Niekiedy licówki używane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego standardu praktyk. Także jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, natomiast nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z serii w sukcesie koron ząb pragnie być oszlifowany w bardzo większym stopniu. W kontakcie z czym, jeśli nie jest taka potrzebę właściwie nie ingerować w grupę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments