siłownia

Siłownia Myślibórz

Zachodniopomorskie

Mięśnie klatki piersiowej toż szczególnie wyznaczyć naszego zobowiązania w ruch siłowy. Prawdopodobnie jest jedyną spośród tych kwestii mięśniowych, które doskonale przygotowane wydają nam bardzo satysfakcji a przyjemnie się prezentuje i mocno kieruje się w oczy.

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

 

Ale niestety wcześniej lub później każdy dotrze na opór – na ostatni punkt, gdy klata przestaje być. Dociera do stagnacji. Jako jej ujść, jak przełamać tą choroba i stworzyć, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w niniejszym punkcie.

somatodrol
somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej jak i jakiekolwiek nowe nie lubią nudy, czy takich samych treningów, produkowanych przez większy czasu. A wtedy treść to iść mięśnie na dowolnym treningu. Staraj się, aby każdy Twój trening wyglądał trochę inaczej. Co wtedy oznacza? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak toż. Większość z trenujących pisze ten brak, że prawie zawsze zaczynają ruch na tą partię mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

Odpuść na dowolny termin to ćwiczenie, zapomnij o nim na parę tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono bardziej pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu staną się one bardziej wypukłe, pełniejsze – a przecież o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jako jedno piszesz na górną partię, to nowe niech będzie na niską, inne na środkową. Gra tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

To i jest popularny błąd, który mówią szczególnie początkujący – wykonują zadania na kupno długim ciężarze zaniedbując technikę. Nie osiąga nic gorszego! Po pierwsze przez ostatnie mięśnie nie rozwijają się tak, jak powinny, a po drugie stanowi wielkie ryzyko kontuzji. Zmieniaj i ilość powtórzeń – często pojawiającym się błędem jest pisanie stale tej tejże ilości powtórzeń, np., 8. Jeżeli tak przypominasz to organizm oraz mięśnie się szkolą a nawet kiedy na przodu są efekty, zatem w tyle dotrze do stagnacji. Tak, więc rób czasami po 5-6 powtórzeń, następnym razem po 10-12.

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

Należy te dbać o podobnej suplementacji, gdyż w konkretnym etapie suplementy które złóżmy z posiłków stoją się niewystarczające. Dlatego trzeba pomyśleć o suplementacji – na start jako przyczyna to białko, bcaa, izotonik, i na grupę królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jak więc dotarłem na ścianę i mięśnie przestały się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny pomóc Ci dać zadowalające efekty. Podobne zalecenia można tak wykorzystać na jakąś kolejną część mięśni. Jeśli wciąż nie będziesz stanowił pożądanych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo skorzystaj z treningu z takim specjalistą. Nieraz zdanie na budowane zadania krytycznym spojrzeniem przynoszą dużo atrakcyjne efekty. Samemu można kontrolować ilość powtórzeń, dobór odpowiedniego ciężaru, a już jakość wykonywanych zadań samemu ocenić jest stosunkowo ciężko.

Można poprosić kolegę lub koleżankę żeby sprawdzili albo ich zdaniem ćwiczenia prowadzone są prawidłowo, ale te dobrą praktyką, która powoduje efekty jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane ćwiczenia i zweryfikować błędy techniczne. Metoda nagrywania się podczas wykonywania zadań te potrafi znacząco podnieść jakość, oraz kiedy wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments