Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Recz

Zachodniopomorskie

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie pamięta się co dziwić, podczas tej prac powinien myśleć o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli.

Promocja Rossmann Mielno

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie pamięta się co dziwić, podczas tej prac powinien myśleć o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny niczym go malują! Czy inaczej, nie taka straszna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i urządzeń przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna traktować dużo dobrą temperaturę woda? Dużo jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie może żyć za gorąca, i z zmianie powietrze nie winno być szybko zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno pomocne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do prania bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej położyć w zakresie ręki, tak by sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda ma obecnie odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Mielno

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na domowych rękach, tak by prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak by się nie przestraszyło, i gdy pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i zacznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Najlepiej sprawdza się wanienka ze stojakiem, dlatego nie angażuje pleców rodziców. Nie potrzeba się co chwilę schylać i fajnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, bądź takich, którzy stanowią kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie zajmuje także wielu miejsca, ponieważ stojak jest murowany także wolno go ukryć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, a istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Mielno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments