miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Bobolice

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został zrealizowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko zauważyć, że cały serial jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Tuczno

 

Został on nakręcony na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została wypuszczona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na wielu kanałach telewizyjnych. Można je również szybko znaleźć w online wpisując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Tuczno

telenowela opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie olbrzymiej fortuny. Działania podejmowane przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się fiaskiem i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, cały czas popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wywinąć bez ran, rozumieją również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie żyć.

Koszulki Miodowe lata Tuczno

Karol Krawczyk to osoba nieco nieugięta, często chodzi poddenerwowany, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle pomysłowy, cały czas obmyśla nowe plany, dzięki którym wreszcie uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się niepowodzeniem. Jako motorniczy, Krawczyk śni o prowadzeniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Kariera stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Tuczno

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje spokojne i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i szalonych planów. Jego postać jest kontrastem dla osoby Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi posiłki.

Równie ciekawymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nierzadko krytykują szalone pomysły swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym usposobieniu, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie szalone pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego usposobienia, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Tuczno

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to na przykład najpopularniejsze teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Tuczno

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments