Kino

Kino Kalisz Pomorski

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać znane i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo szkoda czasu, a przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A przecież istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można obejrzeć wybrany obraz i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Stepnica

 

Pytanie, to czy bo nie są to pewne duże koszty, można to pozwolić sobie na oglądanie małych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć jesteś rzeczywiście wspaniałym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeżeli myślisz, że tak, to znawcą że nie jesteś! Tworzysz się tylko za niego, i więc jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwag tych całych klientów filmowych uważających się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w budów krytyki, która znacznie często tylko z definicji ją robi, w prawd jest tylko wiadrem pomyj i falą zasłużonego albo nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej krytyki w internecie nie wzięło się przecież znikąd. A tu niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Faktem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy oraz niezachwiana wiara we domowe głosy i opinie.

Kino Stepnica

Otóż, próbując naświetlić ten idealny problem można przybyć do wniosku, że wychodzi on najbardziej z przesadnego krytycyzmu, natomiast tenże dawany jest przeważnie faktem oglądania jedynie tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to stanowi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub wręcz złych – to jednak niczemu nie służy? I w opinii wielu negatywnie przychodzi na stworzenie gustu filmowego.

Kino Stepnica

A przecież jest inaczej. Bo tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, bardzo szybko zatraca się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ostatni zabieg można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w dowolnej skali powinien być dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy krytyk czy recenzent, tym niewiele odniesień na jego skali, i tym jedynym trafniejsze są jego opinię. Potrafiło się więc wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni ćwiczą się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a zwłaszcza ten dający się w internecie swoimi stanowiskami na punkt obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy zatem chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prosta nie! Chodzi raczej tu o takie pracowanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niemożliwy, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To tworzenie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy stworzyli jego ojca, a po nowe w ostatni metoda z wszelką pewnością jeszcze mocniej docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich daleko dużo zarówno plusy, lecz również i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście ważna tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a następnie minusy, jaka z nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Zatem nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Stepnica

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy zapoznaje się, iż są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki system, jakby sam tego oczekiwał, a ich zaletę artystyczna jest cenna plus żyć prawdopodobnie nastąpią do gustu innemu użytkownicy. Nie zupełnie, że doceni ich kunszt, to dokonam się w nim myśl, że najczęściej żaden osąd nie jest całkowity i spokojny, więc reakcja na sprawdzanie czy warto oglądać znane i niskie filmy powinna zawierać – Warto! A jeżeli dajesz się swoimi uwagami w internecie toż bierzesz taki obowiązek.

Kino Stepnica

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments