Haluksy

Haluksy Dębno

Zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Mówią nie tylko osób, ale również mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Tworzy się z obecnym przewlekły ból, a nawet problemy z przebieraniem się i działaniem. Istnieje wiele domowych sposobów na radzenie sobie z obecnym dyskomfortem. Lub są one a skuteczne? Jakie nowe metody można spotkać?

Haluksy Borne Sulinowo

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w stronach palucha, która z czasem może skutkować rozrastanie się stopy, które zawiera za sobą nowe trudności. Najczęstszą uwagą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi bynajmniej nie da się walczyć. Do nowych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w porządku trójkąta), albo same płeć (to schorzenie częściej występuje u ludzi płci pięknej). Czasami komunikuje się również typ stopy – egipska, która stanowi bardziej narażona na deformacje.
Jakie są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak dużo osób i radzi sobie „swymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i ciężką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w niezgodzie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające analogicznie jak ortezy. Prowadzą one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednak pamiętać, aby były dobierane sam do stopy, tylko wtedy wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W przypadku silnego bólu przekonuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, stanowi to skuteczny gotuj na wszystkie pozbycie się problemu. Niektóre z operacji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, które się bandażuje, nie jest wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. chodzenie na piętach również na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby posiadają własne zalety, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – lekarza i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze także myśleć o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego punktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Borne Sulinowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments