ciacho

Ciacho Szczecin

Zachodniopomorskie

Ciacho to podstawowa a sama z niewielu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z uwagą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym obrazie nieco odstaje od zwykłego charakteru swojej prace.

Ciacho Kalisz Pomorski

Nie występuje on jednak ważnego tematu zainteresowania – wciąż pozostajemy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi wysoce modną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Bardzo łatwo dowiadujemy się kto za tym wszelkim mieszka i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki cel miała ta osoba też jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Kalisz Pomorski

Sprawa z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można zobaczyć i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, oraz zarazem każdy bez wyjątku zasługuje na głęboką miłość. Znaczenie obecne jest pokazane w atrakcyjny, humorystyczny, a czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie są wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy spośród nich na długo zapada w myśl, oraz jednocześnie ich karykaturalność w umiejętny sposób również bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z jednego początku interesuje i wykonywa, że widz w napięciu liczy na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera znacznie się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Spokojna i jedyna obsada toż w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na każdym plakacie obrazu tego reżysera można zauważyć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest przedstawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje ostatnie poważna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem gładkiej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zauważyć aktorkę w znacznie bogatych okolicznościach. Z przodzie na chwilę wciela się ona w rolę prostytutki, później wyróżnia się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można dostrzec i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można określić, że nie traci ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni kluczowej roli zasługuje na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze bardzo barwne postacie, które zasługują na równie dużą uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dobrymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w postaci Krzysia, znacznie dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo ważne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zaangażowania. Samo jest spokojne: wszystka z sytuacje na długo zapada w myśl, a jednak między innymi o to teraz w filmach chodzi.

Ciacho Kalisz Pomorski

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym łatwa do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i wyjątkowego skupienia. Opowiada dobrą historię w dostępny dla odbiorców sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje ostatnie obraz, który warto obejrzeć choćby dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to naprawdę łatwy ćwicz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za dobry.

Ciacho Kalisz Pomorski

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments