Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Moryń Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest istotnym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na obszarze tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w pewnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Choszczno Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za wszelką godzinę pracy działa na koszty pracownicze naszych spółek transportowych działających we Francji, a także wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do wyznaczenia swojego obywatela na terenie Francji, we całych możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to zarówno kabotażu, kiedy i przewozu dwustronnego. Człowiek tego modelu dostępny jest za reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a także dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi te wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje więcej prowadzenie ewidencji czasu pracy wprowadzanej na pola Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, łącznie z faktem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin rzeczy w tryb dobry z obecnymi na obszarze tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i teraz wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy te uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Choszczno Zadzwoń 790666593

Przydatne jest także wyznaczenie dni urlopu oraz nowych wolnych dni, włącznie z przenoszącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy działają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Razem z obowiązującymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz pozostałe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna płynąca z systemu zbiorowego może to zawierać nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz również dodatek stażowy (uzależniony od długości akcji i liczący do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu rzeczy w wielka i niedziele oraz ceny z tytułu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Choszczno Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments